IT IS GOOD BECAUSE WE CARE

Záleží nám na dobrém kafi, jídle a na ostatních lidech. A taky na tom, aby Vršovice byly přesně ta čtvrť, kde chceme být.

Na začátku jsme byly jen dvě, Dominika & Hanka a za více než tři roky jsme se rozrostli o docela velkou skupinu supr charismatických lidí, díky kterým je Jen takový, jaký je.

Hanka a Dominika

Hanka a Dominika

A jak to začalo?

Nápad na vytvoření neformální sousedské kavárny, která se zaměřuje na výběrovou kávu evropských pražíren, velké snídaně a vlastnoručně pečené koláče, uzrával v našich hlavách dlouho. Během našeho studia na ekonomce v Brně jsme debatám a experimentům s kávou a jídlem věnovaly poměrně velkou část volného i školního času. Při cestování po světě nás nadchly a inspirovaly místní podniky, jejich design, používání čerstvých a lokálních surovin, neformálnost a komunitu, kterou kolem sebe tvořily.

Na podzim 2012 dostaly naše nápady jasné kontury a s velkým mladickým nadšením jsme je nezavřely do šuplíku, ale rozhodly se svépomocí vytvořit Café Jen. Při hledání správného místa jsme narazily na Vršovice a Kodaňskou ulici a věděly jsme, že jsme tady správně.

Od začátku uběhla dlouhá cesta, na které se stále učíme a na Jenovi každý den pracujeme, aby byl čím dál lepší pro vás i pro nás. Díky tomu je každý den jiný a to je to, co nás na tom baví nejvíc.