rok 2017

loňský rok byl u nás v café jen divoký, progresivní a událo se toho strašně moc. tak pokud chcete, pojďte si s námi připomenout, co se všechno stalo.

v lednu jsme měli zavřeno a probíhala zatím největší rekonstrukce našeho prostoru, do podoby, jaká je teď. zvětšily jsme bar a ve spolupráci s devotem jsme udělali nový design. taky jsme převzaly vládu na týden ve onesipu v haštalské. a sněžilo a celé to bylo strašně hezké.

v únoru se nám do teamu vrátila se energická Darča, měly jsme celofiremní senzorický workshop a Hanka odjela na stáž do pražírny Has Bean Coffee.

březen byl zlomový, jelikož jsme podepsaly smlouvu na prostor v norské a pomalu se tam nastěhovali. v teamu nám přibyla mláďata Efka, Péťa a Eliška. na norské jsme spolu s Breezy uspořádaly první event - charitativní snídani šampiónu na podporu Running with those that cant - i když v kuchyni byl tou dobou jeden zahradní stolek.

v dubnu jsme postupně norskou začali opravovat, Domča se stala politickou aktivistkou za zahrádky, protože byrokracie v této oblasti nezná hranic. taky byla v austrálii, odkud přivezla spousty zajímavého kafe a proběhl u nás veřejný cupping kafíček z austrálie.

v květnu jsme oslavili čtvrté narozeniny, a pojali jsme to jako velkou pouliční slavnost - zabrali jsme si ulici, zahrála nám lokální Nina Rosa a The Flatmates. přišli všichni sousedi a bylo to prima. nevíme, jestli to něco v příštím roce přebije :D Hanka si z Brewers cupu v Brně odvezla skvělé 4. místo - soutěžila z kávou z Jemenu, které bylo hodně jiné, a někteří zákazníci si ji doteď pamatujou.

v červnu jsme jeli na otočku do Nizozemí koupit druhý kávovar La Marzocco - kterou jsme zakoupili od holanďna, který ji měl v kuchyni na stole, ha. prázdniny se nesly v eventovém duchu - Hradecký Slunovrat, Natašina svatba a tak. Taky se nám podařilo vyfotit teamovku! náš fotografický team Lucky a Majdy se postaral o celou databázi nových fotek. na mlýnku jsme měli Drop coffee roasters ze Stockholmu, které Hanka přivezla z cest na sever.

září bylo divoké! svatba, velký Nikon event, Zažít město jinak. na den se naše kavárna proměnila v Bufet u Jena - charitativní brunch v retro stylu - servírovali jsme bílou a černou kávu, smaženky a rybičkovou pomazánku a tak. přišlo strašně moc lidí a všichni s námi hráli tuhle hru. kuchyňský team se nám rozrostl o Zuzku a Janču.

v říjnu jsme do našeho provozu začali zapojovat norskou - ať už co se týče kuchyně, tak na workshopy a vzdělávání. o tom co vlastně norská je a bude, o tom třeba jindy :) byly jsme na prague coffee festivalu na brewers baru - v nejstarším jenovském složení - Domča, Hanka, Martina a Nataš - dlouho jsme takhle nikde nebyly a bylo to super. prezentovaly jsme dva kávy producenta Israela Degfy zpracované různými metodami - Bětka nám nakreslila vizuály o cestě kávy od producenta k nám.

V listopadu jsme se zúčastnili charistativní baristické akce před motolem, kterou každoročně pořádají kluci z onesipu. Nataš jeden den vařila kafíčka a taky jsme zajištovali přísun míšů. Honza z Tea Mountain pro nás přichystal skvělej workshop o čajích a taky jsme vybrali čaje do nového menu. byli jsme v Industrě na Wave kávové konferenci a Mistrovství ČR v Aeropressu. Martina, náš baristický bard, se stala naší HR managerkou, protože nám tahle oblast přijde hodně důležitá, ale v kavárnách hodně podceňovaná. Bude se starat o vzdělávaní.

mno a závěr roku byl ve znamení Has Bean Coffee. zaprvé Dale vyhrál mistrovství světa v přípravě kávy a Steve (majitel) vydal knihu o kávových producentech - a v prosinci k nám oba dva přijeli, takže dost wow. uspořádali pro nás interní workshop o espressu a cupping a večer byl velký has bean event u nás. vlezlo se k nám víc než 60 lidí. hehe.

a pak byly vánoce a nový rok. a tak.

uf.

přijde mi, že to ani do jednoho roku nešlo vlézt, ale evidentně jo :)

H.