new menu is here

nové snídaňové a odpolední menu je zde! a máme z něj radost.
na nějakou chvíli se loučíme s některými oblíbenci (nebojte, snídaně šampiónů zůstává), abychom si mohli najít nové oblíbence! <3

tradá! i v týdnu budeme snídat//obědvat shakshuku. doteď byla výsadou víkendových speciálů. a je to moje nejoblíbenější jídlo, protože pečený lilek, paprika a cibule v kořeněné rajčatové omáčce s čili a k tomu řecká feta, volské oko a koriandr. simple & beautiful.

řekněte ahoj granola bowl! protože musli s jogurtem už je tak trochu nuda.
základ této snídaně tvoří smoothie z tvarohu (protože bílkoviny, minerály, míša a tak), jahod a banánu (protože to ostatní), krásně sladko - kyselé a hutné. a vršek pak naše pečené musli s čokoládou ajala (nejlepší čokoláda pod sluncem), mandlemi a kokosovým olejem. když to celé sníte, máte energii na celý den. fakt.

ale taky nedáme dopustit na naši studenou nakládanou ovesnou kaši. takže ji pořád máme. vločky přes noc namočené v banánech, mléku, jogurtu a datlovém sirupu. a na to malinové pyré. tohle je skryté tajemství energie naší crew. pokud náhodou zbyde trochu kaše z předchozího dne, hodně se pereme o to, kdo z nás ji posnídá :)

k létu patří také ovoce. a nejinak je tomu u nás. v jednoduchosti je krása - miska voňavého ovoce, opražené dýňové semínka a javorový sirup.

a taky máme rádi chleba. na spoustu způsobů a variant a tak. takže zde jsou všichni fešáci pohromadě. některé z nich budete vídat ráno a dopoledne, některé z nich odpoledne, o to větší motivace chodit k nám pořád, že jo. tajný tip naší crew je fešák číslo jedna - zatím nemá název, ale ten si snadno domyslíte :) toastovaný chléb s máslem, karamelizovaná cibule, čedar, medová hořčice a slanina...hodně slaniny. greasy, but sooo good.

tak snídaním zdar nazdar.

h.