aktuální zrnka

spolu s Nataš, Domčou a Efkou jsme včera cuppovaly kávy od Has Beanu, které máme aktuálně i v malých 250g pytlíčcích na prodej domů. naše poznámky jsme sepsaly zde, abyste měli lepší přehled o tom, kterou kávu si vybrat a zkusit.
tak rychle k nám pro tu svoji.

všechny kafe byly pražené 12//7//2017 v našem oblíbeném Has Beanu ve Staffordu.

BOLÍVIE La Linda Washed Caturra prod: AgriCafe
naše (ano hlavně moje) nejoblíbenější bolívie téhle sezóny, přiznám se dobrovolně, že jsem super fan la lindy. je to káva, kterou bychom se nebály naservírovat asi komukoli, protože je příjemně nekomplikovaná, balancovaná a čistá, ale přitom komplexní a lehce ovocná do citrónů. allrounder. a je to taky krásný espre (bude mít na mlýnku :o). a tak.

ETIOPIE Mokasina Bulega Washed Heirloom 2200 m.n.m prod: Esrael Degefa
na nové etiopie jsme se už moc těšily a konečně jsou tady. obě od stejného farmáře. obě skvělý. tohle je za nás krásná představitelka promyté etiopie - spousta černého čaje & květů. k tomu lehké tělo, příjemná a výrazná acidita. toto je domčin oblíbený ranní filtr. (a brzy taky espre, neb příští týden bude na mlýnku)

ETIOPIE Ana Sora Natural Heirloom 1950 m.n.m. prod: Esrael Degefa
já mám jako první poznámku srdíčko. nataš rovnou tři. takže asi tak. funky, silně květový, lesní plody, čistý, sladký. hodně sladký. pokud máte rádi naturální kávy, tak tohle je must buy must try. loňskou sklizeň jsem použila jako soutěžní kávu na baristovi a jsem ráda, že ji máme opět v nabídce, jen doufám, že jí Steve z Has Beanu nakoupil hodně :D je to fakt super!

RWANDA Buf Bourbon Washed 1700 - 1900 m.n.m. prod: Epiphanie Mukashyaka
tohle kafe je hodně vyvážené a plné na začátku a s tím, jak chladne přichází hodně intenzivní ovocnost. hezky čistá a lehce funky rwanda. za nás dobrý!

EL SALVADOR Finca Argentina Natural Bourbon 1300 m.n.m. prod: Alejandro Martinez
jó tohle bylo velký překvapení. výrazné sladké červené ovoce, v kombinaci s trochou čokolády a brandy, něco jako mon cherri. hehe. jak říká domča, káva pro začínající experimentátory. tohle bude taky hodně dobré espre!

KOSTARIKA Monte Brisas Black Honey Týpica 1750 m.n.m. prod: Luis Salaza
nenáročná, lehká, příjemně pitelná kostarika. trochu čokolády, trochu třešní, trochu čaje. měly jsme ji nedávno na espre a na filtru, takže jsme ji vypily hodně, takže jsou pro nás ostatní kávy víc zajímavý, neb nový. ale to nic nemění, že je to fajn simple káva pro nenáročné kávomilce.

SULAWESI Tana Toraja Týpica Peaberry Washed 1200-1600 m.n.m.
ve vůni hodně smoky, hodně koření a tabáku. indonésie je tradiční pro svoje zemité kávy, ale tahle nás vždycky překvapí výraznou ovocností. když chladne taky hodně sládne. určitě stojí za zkoušku, oproti všem afrikám a amerikám, je to jiný. ale občas je fajn zkusit něco z jiného regionu ;o)

h.